Dokonalá spolupráce vytápění, stínění, rekuperace a dalších technologií

Inteligentní systém zvládne využívat vždy ten nejlevnější zdroj energie díky vzájemné spolupráci jednotlivých technologií, a tím výrazně sníží provozní náklady a šetří životní prostředí.

Úspora energie

Systém uspoří náklady na vytápění a chlazení. Stínící technika, topení, klimatizace i rekuperace spolu dokonale kooperují. Jestliže je v domě chladno a venku svítí slunce, řídící systém dům nezastíní, aby bylo co nejvíce využito sluneční záření k vytápění domu. Až když je potřeba, sytém aktivuje vytápění. Stínící techniku dům používá aktivně v létě k ochraně domu před přehřátím. Tímto způsobem lze upravit teplotu v interiéru až o 9 °C bez nutnosti použít klimatizaci.

Produkce energie

Využívat energie z fotovoltaické elektrárny je skvělá volba. Ale jen když danou energii dokážete využít. Posílat ji zpět do sítě je velmi nevýhodné. Inteligentní dům dokáže využívat vlastní produkci energie, i když nikdo není doma. Můžete vytápět bazén, nebo třeba nechat praní či mytí v myčce na dobu, kdy to bude zadarmo.

Energie jako palivo

Elektromobilita již není pouze hudbou budoucnosti. Systém dokáže výrazně snížit náklady na dobíjení elektromobilu. Využívá energie z fotovoltaické elektrárny nebo dobíjí vůz na noční proud. O aktuálním stavu nabíjení, spotřebě či zbývající kapacitě domácích akumulátorů máte přehled díky chytré aplikaci.

Měření a statistiky

Z hlediska optimalizace nákladů je důležité sledovat spotřebu energií, ať už elektřiny, vody, tepla, plynu. Vše je dnes možné sledovat dálkově, v rámci jednoho systému a případně zajistit, aby definované spotřebiče např. byly vypnuté při drahém tarifu nebo proudové špičce. Statistiky na měsíční, týdenní nebo denní bázi pomohou mít přehled nad veškerou spotřebou.

Další funkce zdarma

Inteligentní systém hlídá spotřebu energií a v případě nějakého problému, vás včas upozorní.

více informací

Standby Killer

více informací

Režim nepřítomnosti

více informací

Příležitost pro úspory

více informací

Topení a chlazení

více informací

Kontrola zatížení

více informací

Notifikace