Inteligentní zapezpečení

K dnešnímu zabezpečení domu již není nutný pouze alarm. Inteligentní zabezpečení ochrání před vloupáním a nečekanými událostmi jako je únik vody nebo požár v domě. K tomu využívá systém mnoho prvků, např. automatizaci osvětlení, stínění nebo hudbu. Systém je řízen tak, že technologie projí a využije maximálně jejich potenciál.

Ochrana před vloupáním

Moderní systém funguje jako ochrana před nečekanými hosty, pohyb nezvaných osob oznámí nápadným blikajícím světlem, vytáhnutím žaluzií nebo hlasitým alarmem v každé místnosti. Vám zašle systém okamžitě oznámení o tom, co se děje.

Ochrana osob

Systém odhalí nečekaný únik vody, požár, kouř i oxid uhelnatý. Pokud k některé z těchto výjimečných situací dojde, systém ihned adekvátně zareaguje. Prioritou je vždy ochrana osob. Rozbliká proto světla, vytáhne žaluzie pro bezpečný únik a odešle vám upozornění na váš smartphone. Alarm může být nastaven v několika úrovních. Pokud nedojde k jeho vypnutí, dokáže Loxone zavolat i složky integrovaného záchranného systému.

Ochrana budovy

Na kolik věcí nesmíte zapomenout, když odcházíte z domu? Jsou zavřená okna, zhasnutá světla, vypnutá televize, plotýnky v kuchyni, topení nastavené na úsporný režim? To a mnohem víc za vás chytrý systém zkontroluje a upozorní vás na případný problém.

Ochrana soukromí

Všechna vaše osobní data jsou pečlivě střežena přímo ve vašem Miniserveru a chráněna několika stupni zabezpečení. Nic se neodesílá na vzdálený server (do cloudu) jako v případě jiných systémů. Inteligentní systém s vašimi daty nijak nenakládá a hájí soukromí uživatelů na 100 %.

Chytrý alarm

Upozornění zaslané na váš smartphone Vám umožní vaši okamžitou adekvátní reakci na situaci. Při neoprávněném vniknutí do zabezpečeného prostoru se automaticky spustí poplachový řetězec, který má několik fází.

Alarm zapnutý

Aktivace poplašného systému musí být velmi jednoduchá a nekomplikovaná. V chytrém domě je poplašný systém aktivován funkcí Opuštění domu: tlačítkem u dveří, ovladačem v autě či v aplikaci. Čidla pohybu a další senzory jsou v pohotovosti.

Tichý alarm

Stupeň 1

Obdržíte notifikaci do aplikace včetně informace o místě narušení. Falešný poplach můžete včas zrušit.

Akustický alarm

Stupeň 2

Systém spustí alarm v celém domě či budově.

Optický alarm

Stupeň 3

Všechny žaluzie vyjedou nahoru a rozblikají se světla. Dům i případný zloděj budou nepřehlédnutelní.

Alarm vypnutý

Po příchodu domů systém alarm vypne.

Přehled bezpečnostních funkcí

Zabezpečovací systém nabízí více funkcí než pouze alarm. Jeho funkcí je neustále dohlížet na celý objekt a pružně reagovat na vniklý problém.

více informací

Tlačítko panika

více informací

Režim nepřítomnosti

více informací

Dětská pojistka

více informací

Únik vody a požár

více informací

Simulace přítomnosti

více informací

Neustálý přehled

více informací

Intuitivní ovládání

více informací

Poplachové zóny

více informací

Redukce falešných poplachů

více informací

Sledování příchodů

více informací

Stav otevření

více informací

Zpoždění