Inteligentní zapezpečení

K dnešnímu zabezpečení domu již není nutný pouze alarm. Inteligentní zabezpečení ochrání před vloupáním a nečekanými událostmi jako je únik vody nebo požár v domě. K tomu využívá systém mnoho prvků, např. automatizaci osvětlení, stínění nebo hudbu. Systém je řízen tak, že technologie projí a využije maximálně jejich potenciál.

Ochrana před vloupáním

Moderní systém funguje jako ochrana před nečekanými hosty, pohyb nezvaných osob oznámí nápadným blikajícím světlem, vytáhnutím žaluzií nebo hlasitým alarmem v každé místnosti. Vám zašle systém okamžitě oznámení o tom, co se děje.

Ochrana osob

Systém odhalí nečekaný únik vody, požár, kouř i oxid uhelnatý. Pokud k některé z těchto výjimečných situací dojde, systém ihned adekvátně zareaguje. Prioritou je vždy ochrana osob. Rozbliká proto světla, vytáhne žaluzie pro bezpečný únik a odešle vám upozornění na váš smartphone. Alarm může být nastaven v několika úrovních. Pokud nedojde k jeho vypnutí, dokáže Loxone zavolat i složky integrovaného záchranného systému.

Ochrana budovy

Na kolik věcí nesmíte zapomenout, když odcházíte z domu? Jsou zavřená okna, zhasnutá světla, vypnutá televize, plotýnky v kuchyni, topení nastavené na úsporný režim? To a mnohem víc za vás chytrý systém zkontroluje a upozorní vás na případný problém.

Ochrana soukromí

Všechna vaše osobní data jsou pečlivě střežena přímo ve vašem Miniserveru a chráněna několika stupni zabezpečení. Nic se neodesílá na vzdálený server (do cloudu) jako v případě jiných systémů. Inteligentní systém s vašimi daty nijak nenakládá a hájí soukromí uživatelů na 100 %.

Chytrý alarm

Upozornění zaslané na váš smartphone Vám umožní vaši okamžitou adekvátní reakci na situaci. Při neoprávněném vniknutí do zabezpečeného prostoru se automaticky spustí poplachový řetězec, který má několik fází.

Alarm zapnutý

Aktivace poplašného systému musí být velmi jednoduchá a nekomplikovaná. V chytrém domě je poplašný systém aktivován funkcí Opuštění domu: tlačítkem u dveří, ovladačem v autě či v aplikaci. Čidla pohybu a další senzory jsou v pohotovosti.

Tichý alarm

Stupeň 1

Obdržíte notifikaci do aplikace včetně informace o místě narušení. Falešný poplach můžete včas zrušit.

Akustický alarm

Stupeň 2

Systém spustí alarm v celém domě či budově.

Optický alarm

Stupeň 3

Všechny žaluzie vyjedou nahoru a rozblikají se světla. Dům i případný zloděj budou nepřehlédnutelní.

Alarm vypnutý

Po příchodu domů systém alarm vypne.

Přehled bezpečnostních funkcí

Zabezpečovací systém nabízí více funkcí než pouze alarm. Jeho funkcí je neustále dohlížet na celý objekt a pružně reagovat na vniklý problém.

Tlačítko panika

Na vaši žádost si můžete nechat zřídit tlačítko spouštějící alarm při jeho stisknutí. Můžete ho použít v situaci, kdy se necítíte bezpečně, stisknutím tlačítka se rozblikají světla nebo se spustí hudba. Své bezpečí můžete podpořit nastavením automatického zaslání zprávy na určité číslo.

Režim nepřítomnosti

Trojklik na odchodové tlačítko při odchodu z domu způsobí to, že se dům automaticky zabezpečí.

Dětská pojistka

Bezpečí svých dětí zajistíte tím, že budou mít v aplikaci přístup jen k některým funkcím, např. saunu mohou zapnout pouze rodiče ze své aplikace.

Únik vody a požár

Rychlá reakce je v kritických situacích nejdůležitější. Systém vás okamžitě upozorní, ochrání vaše zdraví a sníží škody na majetku.

Simulace přítomnosti

Systém napodobuje vaši přítomnost v době, kdy na delší dobu dům opustíte. Zloděje odradí zapínání a vypínání světel, pohyb stínící techniky nebo závlaha zahrady.

Neustálý přehled

Odkudkoliv můžete sledovat záběry ze svých kamer nebo interkomu, a to pomocí chytré aplikace.

Intuitivní ovládání

Bezpečí v domě vám zajistí aplikace nebo odchodové tlačítko. V nočních hodinách alarm sleduje okenní a dveřní senzory.

Poplachové zóny

Prostor domu lze rozdělit od několika zón, v noci si můžete zabezpečit pouze přízemí a v horním patře se můžete věnovat svým aktivitám. Pokud vstoupíte na schodiště, alarm se automaticky vypne.

Redukce falešných poplachů

Snížení falešných poplachů zajišťuje v první fázi zaslání upozornění na telefon a ve druhé fázi musí detekovat pohyb alespoň dva pohybové senzory. Případného zloděje zaznamená více než jeden senzor.

Sledování příchodů

Prostřednictvím aplikace máte přehled o tom, kdo vstoupil do domu. Tuto funkci využijí hlavně rodiče, kteří díky aplikaci mohou vědět, že se jejich děti vrátily v pořádku domů.

Stav otevření

V případě, že zapomenete zavřít garážová vrata nebo necháte po setmění okna otevřená, dostanete od systému hlasovou zprávu nebo upozornění na telefon.

Zpoždění

Alarm si můžete aktivovat po vámi zvoleném zpoždění, Zamezíte tak nechtěným falešným poplachům.